RSS

PKO BP zastrzeżenie karty

Melancholy...


Temat: Systemy zabezpieczen w bankach internetowych

Ale najlepsze zabezpieczenia ma ing i pko
A możesz trochę rozwinąć swoją wypowiedź? Dlaczego te właśnie banki mają najlepsze zabezpieczenia?

Osobiście posiadam konto osobiste w mBanku. Kiedyś mieli listy haseł jednorazowych. IMHO jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo takiej listy nie trzeba ze sobą nosić i można ją dobrze schować. Problem pojawia się gdy wyjeżdżamy na jakiś czas, wówczas listę musimy brać ze sobą. Ale czy to aż taki wielki problem? W końcu można ją również dobrze schować, a gdyby ktoś ją ukradł można ją zastrzec. No i oczywiście jest jeszcze standardowe logowanie do konta za pomocą loginu i hasła.
Od jakiegoś czasu przełączyłem się na hasła sms'owe. Jest to trochę wygodniejsze, bo nie trzeba pamiętać o liście. W tym przypadku zagrożeniem może być kradzież telefonu. Nie wiem jak to jest z zastrzeżeniem numeru; smsy wówczas dochodzą czy nie? Pewnie nie, więc nawet w przypadku kradzieży telefonu można go zastrzec i konto jest bezpieczne.

Niedawno musiałem założyć konto firmowe w PKO BP. Tam mają zabezpieczenie w postaci plastikowej karty z kodami, które należy drapać. Po co to drapanie do dziś nie wiem. Przecież i tak mało kto pamięta, które kody są już zdrapane a które nie. A w przypadku kradzieży i tak nie ma to znaczenia. Podoba mi się tam natomiast to, że jak wypuszczam większą kwotę, to zawsze jest telefon z prośbą o potwierdzenie. Uważam to za dość dobre zabezpieczenie.
Źródło: forum.php.pl/index.php?showtopic=59869Temat: jaki bank jest wg was najlepszy?
Moim zdaniem nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Dużo zalezy od tego, czego oczekujemy od banku, czy jest to kredyt, rachunek czy może lokata. Nie sądzę, że znajdzie się jeden bank, który w każdej kwestii będzie miał najlepsza ofertę tj. najnizej oprocentowany kredyt i zarazem najlepiej oprocentowane lokaty. Dla osób leniuszków polecam INTELIGO - wszystko jeśli chodzi o założenie konta załatwiłam przez internet i telefonicznie. Kartę przyniósł kurier. Tylko jedną - do płacenia i pobierania gotówki z bankomatu(po co więcej?). Musiałam tylko byc w domu przy odbiorze.
Miałam już przygodę z kradzieżą dokumentów, bez problemów telefonicznie zgłosiłam zastrzeżenie karty.
Raz Inteligo miało problemy, nie można było pobrac gotówki z żadnego bankomatu PKO BP i innych.
Jeśli ktoś mieszka w Warszawie może osobiście, nie tylko poprzez telefon porozmawiac z konsultantem. Biuro Inteligo znajduje sie przy ul. Wspólnej.
Może do najtańszych nie należy ale dla mało wymagających jest odpowiednie:)
1zł za przelew, 1zł za prowadzenie rachunku na miesiac
Nie znam ofert innych banków. Trudno jest ocenić poszczególne instytucje gdy nie korzysta się z ich usług.
Źródło: forum.tfi.pl/index.php?showtopic=1657


Temat: Gdzie założyć konto w banku?
Pozwolę sobie obalić mit, który pojawił się w dyskusji.
Odsetki w Eurobanku (tak jak w Alior Banku) nie są obłożone podatkiem Belki - otóż są, z tym że bank nie musi tego robić (odciągać nam ich). Aby być w zgodzie z prawem, musimy wykazać ten przychód w zeznaniu rocznym PIT.

Co do wad eKonta w mBanku - postawowe to brak placówek (a czasem może tego brakować), nieoprocentowane konto.
Plusy - Co do zerowego oprocentowania nie można mieć pretensji, bo samo prowadzenie konta jak i utrzymanie karty też jest darmowe. Przelewy też za darmo.
Pomoc techniczna - jak w każdej firmie z infolinią. Idzie się zdenerwować czasami, ale pomoc jest ok.

Inteligo - bardzo fajny panel, dużo bankomatów (PKO BP) i placówek, ale marne oprocentowanie 0,5% i utrzymanie karty 1zł miesięcznie. UWAGA! Nie w każdej placówce PKO BP załatwimy sprawy związane z Inteligo, gdyż nie wszystkie są do tego przystosowane.
Co do wspomnianych smsach o transakcjach - to dodatkowy koszt, bo kosztują 5zł miesięcznie.

Fajny jest też Alior Bank - o ile dobrze pamiętam, przelewy są darmowe, ale płaci się za smsy potwierdzające. Pierwsze kilkadziesiąt w miesiącu jest za darmo. Można też uniknąć opłat, zatwierdzając zaufane przelewy z góry i wtedy już system nie prosi o kod sms. Oprocentowanie - słynna lokata nocna, jakoś dziwnie to jest policzone, ale rachunek zarabia około 2,5% w skali roku. Nie jest odliczany podatek Belki (do jakiejś tam kwoty [36k chyba]), ale jak napisałem wyżej, sam to musisz odliczyć. SUPER PLUS - bankomaty na całym świecie za darmo.

Jeśli nie wiesz co wybrać, to Ci podpowiem. Oto co sam planuję zrobić (mam m.in. te trzy opisane konta). Wszystkie pozamykam, zostawię sobie tylko mBank eKonto razem z rachunkiem oszczędnościowym (drugi rachunek, taka skarbonka z oprocentowaniem prawie 5%) oraz Inteligo, z tym, że postaram się zastrzec kartę Inteligo (że niby zgubiłem) by za nią nie płacić.

Darmowe bankomaty dla mBanku - BZ WBK, Cash4You, Euronet, eCard - więc nie mało. Powinno starczyć. Tutaj masz mapę: http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/ .

Mam nadzieję że pomogłem.
Źródło: forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=85630


Temat: Oferty banków dla młodzieżyZ kartą na obóz i kolonie

Zamiast gotówki daj swojemu dziecku na kolonie lub obóz kartę płatniczą. Nauczysz je w ten sposób zarządzania pieniędzmi i zmniejszysz ryzyko utraty gotówki. Porównaj także oferty banków i wybierz najkorzystniejszą dla Ciebie.Banki wręcz prześcigają się w ofertach kont i kart dla najmłodszych klientów. Dzieci niemal tak samo jak dorośli mogą mieć własne konto w banku i kartę płatniczą.

• Warunkiem otwarcia konta dla nastolatka czy podarowania mu karty płatniczej jest ukończenie przez dziecko trzynastu lat. Ponieważ jednak trzynastolatek nie ma jeszcze pełnej zdolności do czynności prawnych, do zawarcia umowy z bankiem konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów. Jeśli więc chcesz otworzyć dziecku konto, wybierz się z nim do banku i wypełnij formularz umowy.

• Właścicielem konta nastolatka w rzeczywistości jest jego rodzic. On bowiem podpisuje umowę z bankiem. Dziecko może wprawdzie samo wypłacać gotówkę, zlecać przelewy i składać stałe zlecenia, ale ty masz prawo kontrolować jego wydatki, ustalając np. limit wypłat i transakcji bezgotówkowych. Wszystkie dokonane przez twoją pociechę operacje zostaną zestawione na comiesięcznych wyciągach, dzięki czemu będziesz mogła skontrolować nie tylko stan konta, lecz także wszelkie operacje finansowe przeprowadzone przez dziecko. W niektórych bankach możesz także zablokować część funkcji karty, np. możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu. Młody posiadacz konta zwykle nie może liczyć na tzw. debet. Banki nie pozwalają bowiem na pobranie większych pieniędzy, niż te, które faktycznie są na rachunku. Banki zwykle wymagają niewielkich wpłat jako zasilanie młodzieżowego konta. Są to najczęściej sumy wynoszące 20-50 złotych miesięcznie.

• Jeżeli nie jesteś pewna, czy twoje dziecko dojrzało już do posiadania własnego konta bankowego, możesz zdobyć dla niego kartę bez konieczności otwierania rachunku. Wiele banków oferuje kartę dla dzieci swoich klientów jako dodatkową do ich konta. Niektóre banki mają w swojej ofercie także karty kredytowe dla dzieci. Z takiej oferty możesz skorzystać np. w PKO BP, Millennium, Invest-Banku, BPH. Jeśli sama posiadasz kartę kredytową w którymś z tych banków, karta dla twojego dziecka może zostać wydana jako dodatkowa. Jej koszt to średnio kilkadziesiąt złotych rocznie. Pamiętaj jednak o ustaleniu limitu wypłat i transakcji bezgotówkowych dla swojej pociechy.

• Do najpopularniejszych obecnie kart dla dzieci należą w karty debetowe, czyli wydawane klientom do rachunku bankowego. Najłatwiej tu bowiem ustalić młodemu człowiekowi limit wydatków. Zazwyczaj są to karty Visa lub Maestro. Dobrym rozwiązaniem może być również tzw. w karta podarunkowa. Aby ją mieć, nie musisz otwierać dziecku konta. Możesz ją po prostu kupić np. w BZ WBK za 15 zł lub ING Banku Śląskim za 9 zł. Jej wyrobienie nie wymaga również zapewniania stałych wpływów na rachunek bankowy. Karta podarunkowa to rodzaj karty przedpłaconej, inaczej prepaidowej. Zasilasz ją kwotą przelaną np. w bankowym okienku i dajesz dziecku. Karta przedpłacona działa tak jak zwykła debetowa - ma zdefiniowany PIN i można nią wypłacać pieniądze z bankomatu oraz płacić za zakupy czy w restauracji. Saldo karty możesz w każdej chwili zwiększyć, wpłacając pieniądze na specjalny rachunek związany z kartą.

• Podarowanie dziecku karty ma niewątpliwe zalety. Przede wszystkim uczysz je w ten sposób oszczędności. Twoja pociecha na pewno będzie wydawać pieniądze trzymane na koncie z większą rozwagą, niż gdyby je miała w kieszeni. Przyswoi sobie również zasady zarządzania pieniędzmi. Zanim jednak otworzysz dziecku konto lub wręczysz kartę płatniczą, dokładnie wyjaśnij mu zasady korzystania z nich. w Uświadom, że nikomu nie wolno zdradzać swojego kodu PIN. Banki bowiem zwykle nie odpowiadają za transakcje dokonane z użyciem PIN-u.

Wyjaśnij też, że w razie utraty karty należy natychmiast powiadomić o tym bank. Dopilnuj, aby dziecko zapisało sobie (lub jeszcze lepiej - zapamiętało) numer, pod który musi zadzwonić, aby zastrzec zgubioną albo skradzioną kartę.

Propozycje kart dla młodzieży. Opłaty za karty dla młodzieży w wieku 13-18 lat są niewielkie. W wielu bankach można je również otrzymać za darmo.

Najpopularniejsze karty młodzieżowe to między innymi:

• Visa Sezam Elektron (BPH) - bank wydaje ją bezpłatnie; na koncie trzeba mieć minimum 20 zł miesięcznie;

PKO Graffiti (PKO BP) - opłata za wydanie lub wznowienie to 10 zł na rok;

• Maestro Luz (ING Bank Śląski) - wydawana bezpłatnie; 2 zł mies. za prowadzenie konta;

• Visa Elektron Junior (Kredyt Bank) - wydawana bezpłatnie; 1 zł miesięcznie za obsługę karty; lizzyKarta (mBank) - wydawana i obsługiwana bezpłatnie;

• Maestro Junior, Maestro OK (PEKAO SA) - wydawana bezpłatnie;

• Eurokonto Junior (Pekao SA) - wydawana bezpłatnie; na koncie trzeba mieć minimum 20 zł miesięcznie.
Źródło: cafemirenium.kylos.pl/viewtopic.php?t=4029